Nové vydání 2005
   objednávka
    Agentura KDO JE KDO     Nabídka starších publikací     Kontakt
  NABÍDKA STARŠÍCH PUBLIKACÍ
 
  KDO JE KDO 2002

Encyklopedie KDO JE KDO vydaná v roce 2002 přinesla pět tisíc životopisů našich současníků - osobností ze všech oborů lidské činnosti - vědy, umění, politiky, sportu, podnikání atd. Kromě osobních dat, údajů o studiích, profesní dráze a díle obsahovala poprvé také fotografie osobností a kontakty včetně telefonů či emailových adres.
ISBN 80-902586-7-0, pevná vazba, 195 x 255 mm, 848 str., prodejní cena 1295 Kč, cena na tuto objednávku 159 Kč .
Objednat
 
  KDO JE KDO – ARCHITEKTURA

Třetí vydání oborové monografie KDO JE KDO – architektura představuje v nové podobě na formátu A4 současné české architekty, urbanisty, designéry, teoretiky architektury, scénografy apod. Jejich biografická hesla jsou doplněná podobenkovými fotografiemi a přinášejí fakta o studiích, profesním vývoji a současném zaměření, ale také údaje o rodině, koníčcích atd. Hlavní část hesel tvoří informace o díle s výčtem důležitých realizací, projektů, studií, výstav a to včetně dat či jmen spoluautorů. Publikace dále obsahuje výsledky ankety o nejvýznamnější knihy o architektuře, tak jak je vybrali sami architekti. Třetí (barevná) část knihy publikuje prezentace jednotlivých architektonických ateliérů.
ISBN 80-902586-8-9, formát A4, 244 stran, prodejní cena 295 Kč, cena na tuto objednávku 159 Kč.
Objednat
 
  MUZEA A GALERIE V PRAZE

Rozsáhlý a přehledný průvodce představuje státní i soukromá historická, průmyslová a oborová muzea, umělecké galerie se stálými expozicemi, výstavní i prodejní galerie a obchody s uměním.

Charakter sbírek je představen množstvím fotoikon typických exponátů (více než 1400 obrázků) a krátkým textovým popisem. Samozřejmostí jsou přesné adresy, telefony, otevírací doby a ceny vstupného.

Formát: 140 x 230 mm, 264 stran, barevný tisk, křídový papír. Česko-anglicky.
Prodejní cena 395 Kč, cena na tuto objednávku 89 Kč.
Objednat
 
  SOCHY V PRAZE (1980 – 2000)

První a jediný široký přehled pražské sochařské tvorby, průřez stylovým vývojem posledních dvaceti let. Moderní plastiky, reliéfy a kašny trvale umístěné na veřejně přístupných prostranstvích pražského exteriéru. Více než 300 fotografií.

Monografická část (50 nejvýznamnějších děl), katalogová část (úplný přehled 170ti redakcí zjištěných děl), Kdo je kdo (životopisné údaje 67 autorů spolu s podobenkovými fotografiemi).

Formát: 140 x 230 mm, 144 stran, černobílý tisk, křídový papír. Česko-anglicky.
Prodejní cena 295 Kč, cena na tuto objednávku 89 Kč.
Objednat
 
  KDO JE KDO – STAVEBNICTVÍ

Oborová monografie obsahuje na šest set biografických hesel současných českých odborníků ze sféry stavebnictví, zpracovaných metodikou Who is who. Publikace představuje projektanty všech specializací, majitele malých firem, ředitele větších stavebních společností, vysokoškolské odborníky i úředníky stavebních odborů. Jednotlivá hesla shrnují informace o profesní dráze a odbornosti jednotlivých odborníků, ale i další zajímavé údaje. Prakticky všechna hesla jsou zakončena kontaktními adresami a telefony.
ISBN 80-902586-3-8, šitá vazba, 145 x 210 mm, 220 stran, prodejní cena 340 Kč, cena na tuto objednávku 89 Kč.
Objednat
 
  KDO JE KDO – STOMATOLOGIE

Oborová monografie obsahuje k šestistům biografických hesel současných českých stomatologů. Jednotlivá hesla shrnují informace o profesní dráze a odbornosti jednotlivých lékařů, ale také např. osobní a profesní krédo, údaje o rodinném zázemí, zájmech a zálibách. Prakticky všechna hesla jsou zakončena kontatními adresami a telefony. Závěr publikace patří výsledkům ankety, v které lékaři hodnotili českou stomatologii 90. let. Součástí publikace je i stať medailonků jednotlivých stomatologických klinik. Zpracováno ve spolupráci s Českou stomatologickou komorou.
ISBN 80-902586-1-1, pevná vazba, 155 x 215 mm, 176 str., cena 340 Kč.
VYPRODÁNO
 
  KDO JE KDO – ASTROLOGIE

První encyklopedie českých a moravských astrologů. Kniha obsahuje 126 životopisných portrétů současných astrologů včetně podobenkových fotografií. Jednotlivé životopisy vznikly z dotazníků zpracovaných samotnými astrology a obsahují např. informace o způsobu, jakým uvedené osobnosti nabyly svých astrologických vědomostí, údaje o jejich specializaci, užívaných prvcích a metodách. Čtenáře jistě zaujmou také odpovědi astrologů na otázky: Co vás přivedlo k astrologii?, Kdo je vaším vzorem?, Jaké je vaše krédo?, Jaké máte zájmy? Nechybí ani informace o tom, zda astrolog publikuje, zda vystupuje na veřejnosti, v médiích. Zájemci o kontakt s astrology v knize najdou i potřebné adresy, telefony, e-maily.
Kniha je doplněna zasvěceným pohledem do historie astrologie (zpracovala Dr. Jarmila Gričová) a slovníčkem astrologických pojmů. Knihu uzavírá regionální rejstřík, který dělí zmíněné astrology podle krajů, kde působí.

Zpracováno ve spolupráci s Astrologickou společností ČR.
104 stran, prodejní cena 129 Kč, cena na tuto objednávku 89 Kč.
Objednat